VOLNÝ ČAS

Co by to byly za prázdniny bez výletů?

Pešky, na kole nebo autem… Zde najdete pár tipů na pozávodní aktivity:

Praděd

Praděd to není jenom vysílač viditelný ze širokého okolí. Okolí nejvyšší hory Moravy je díky svému alpinskému ekosystému atraktivní po celý rok. Na Pradědu panuje to nejdrsnější podnebí v ČR a průměrná roční teplota nepřesahuje 1 ֯C, ale to není nic, co by odradilo kteréhokoliv orienťáka.

karlova studánka

Malebná obec Karlova Studánka leží ve stínu samotného Pradědu. Lázně, které léčí kromě pramenů i čerstvým horským vzduchem mají věhlas i za oceánem.  V roce 2014 je prestižní americký deník New York Times zařadil do TOP destinací, který by si žádný cestovatel neměl nechat ujít. U nás se lázně proslavili hlavně díky hotelu Slezský dům, který se objevil ve filmu S tebou mě baví svět. Lázně nejsou velké, přesto pro lepší orientaci můžete použít ob mapu od Petra Marečka, na které se v roce 2013 běžel Český Pohár a žebříček A.

velké losiny

Velké Losiny nabídnou tu nejlepší relaxaci po závodech. Koupačka v bazénu s termální vodou, vás postaví na nohy i po té sobotní klasice. Startujete-li brzo, můžete se v Losinách vydat i po stopách čarodějnických procesů, nebo navštívit muzeum papíru.

dlouhé stráně

Dlouhé stráně, jsou technickým zázrakem moderní doby a je právem zařazena mezi 7 divů České republiky. Je až k neuvěření, že se projektantům podařilo ustřelit půlku hory v chráněném území. S odstupem času, se však ukázalo, že i takový stavba může do krajiny zapadnout. Zkrátit cestu na vrchol si můžete sedačkovou lanovkou, jejíž horní stanice se nachází cca 200 výškových metrů pod horní nádrží.

velký rabštejn

Velký Rabštejn u Rýmařova na Jesenicku je největším skalním městem na severní Moravě. Z vyhlídky na vrcholu zadních skal, kam lze vylézt po dřevěném žebříku ve skalní puklině, je krásný pohled na Jeseníky a na druhé straně až na Hanou. Díky vrstevnicové cestě, se k Rabštejnu dá pohodově dojet z centra závodů.

hotel slunce

Aquacentrum hotelu Slunce nabídne perfektní regeneraci po náročných závodech- bazén, sauna, jacuzzi, vše na co si vzpomenete 😊 Aktuální ceny a otvírací dobu najdete na stránkách hotelu.

nová ves

Nová Ves je známá pro svou rozhlednu, biatlonový areál a borůvkové knedlíky v restauraci na vyhlídce. Z centra závodů se dá do Nové Vsi dojít pohodovou chůzi za necelé dvě hodinky. Na kole půl hodiny nahoru a 10 minut dolů.