Terén

Pátek 1.7. 2022 E1

Terén, který stvořil myšlenku upořádat v České republice Mistrovství světa. Podhorský terén plný bažinek, potoků a vodotečů s minimem cest, ale za to s množstvím nepřehledných hustníčků zamotá hlavu i zkušeným závodníkům. V tomto prostoru pod skalnatým vrchem Výhledy, se neběželo více než 10 let a věříme, že právě první etapa bude hlavním lákadlem letošního CSM.

Sobota 2.7. 2022 E2

Klasika bude těžká, les v okolí vrchu vidlák je plný vysokého borůvčí, které ubírá sil rychleji, než by si závodník přál. V lese je dobrá viditelnost, ale minimum cest – je to jeden z těch terénů, kde prostě musíte použít busolu. Centrální část mapy, kolem žlutého potoka, nabídne i na druhé etapě technický OB s množstvím vývratů, bažin a hustníků. Terén byl použit pouze jednou, a to při loňské Veteraniádě.

Neděle 3.7. 2022 E3

Poslední etapa má od každého něco. Třetí etapa střídá, smíšený, borovicový i smrkový les, rychlé pasáže i technické partie. Pravdou je, že oproti předchozím dvěma etapám, zde se už běželo několik závodů, na druhou stranu zdejší prostor je opravdová lahůdka, a kdo les zdejší les podcení, může se dostat do opravdu velkého kufru.